Talianska zmrzlina v Bratislave
– Cafe Milano

Receptúry našej zmrzliny majú pôvod u ľudí, ktorí vyrábali zmrzlinu na začiatku minulého storočia. V dobe, keď neexistovali konzervanty a jedine z čerstvých surovín. Doba pokročila, technológia sa vyvinula, ale podstata zostala. Dnes máme najmodernejšiu technológiu, ale stále používame čerstvé suroviny. V lete nakupujeme ovocie priamo na neďalekom trhu ,v zime máme zmrazené od slovenských pestovateľov.
Pre exotické chute zmrzliny sú naše suroviny pripravované vo  forme sirupov opäť z čerstvého ovocia v Taliansku. Konzervantom je cukor a nie umelé prísady. To všetko je základom našej zmrzliny, ktorú máme mať najlepšiu v širokom okolí.

Ochutnajte aj naše obľúbené zmrzlinové poháre!Chystáte väčšiu párty, detskú oslavu alebo teambulding?

Radi Vám privezieme atraktívny zmrzlinový vozík plný našej výbornej talianskej zmrzliny, podľa vášho výberu!

Denne máme otvorené

Denne vyše spokojných klientov

Stolov je k dispozícii

Otvorené v týždni

Torty a zákusky

Naše torty a koláče pečieme denne priamo v našej prevádzke, preto sú vždy čerstvé a chutné. Používame najlepšie suroviny a čerstvé sezónne ovocie od slovenských pestovateľov. Široká ponuka koláčov podľa receptov starých materí, ale aj najmodernejšie ľahké trendové zákusky bez konzervantov, fosfátov či farbív, presvedčí aj vás, aby ste si dali ku dobrej kávičke skvelý koláčik. Klasickej nutelovej torte alebo karamelovému veterníku odolá málokto. V lete ľahké ovocné dezerty, RAW koláče, bezlepkové zákusky a na jeseň gaštanové a orechové dobroty majú už svojich stálych fanúšikov.
Čítajte ďalej…

Zmrzlina

Taliansku zmrzlinu vyrábame denne priamo v priestoroch kaviarne. Je našou pýchou a pochutnať si na nej môžete po celý rok. Viac ako 12 druhov zmrzliny môžete ochutnať u nás aj v zmrzlinových pohároch, či špeciálnych zmrzlinových koktejloch a kávach alebo si zobrať so sebou domov a užiť si letné chute každý deň. Príjemne sa u nás môžu osviežiť aj tí, ktorí sú citlivý na laktózu. Bezlaktózové sorbety a ovocné zmrzliny z čerstvého ovocia ich určite potešia.
Čítajte ďalej…

Studená kuchyňa

Každá dobrá kaviareň myslí aj na svojich hladných zákazníkov. My sme pre vás pripravili nielen sladké lahôdky, ale aj typické talianske „malé“ jedlá, ktorými môžete zahnať hlad počas dňa. Originálne talianske bruschetty s hruškou, slaninou a syrom Brie alebo červenou repu a kozím syrom vás nenechajú hladnými. Šaláty, panini alebo skvelý quiche koláč môžu byť vašim ľahkým obedom alebo zdravou večerou.
Čítajte ďalej…