Zicaffé – vernosť chuti má nové meno

 

V našej kaviarni pripravujeme kávové nápoje z kávy značky Zicaffé, ktorá pochádza z rodinnej pražiarne na Sicílii . Pravú chuť kávy ocenia u nás aj najväčší kávový gurmáni a to vďaka špičkovej príprave espressa na svetovo uznávaných kávovaroch Simonelli a profesionalite našich baristov. Dôkladná príprava káv v našej kaviarni od pravého  talianskeho espressa až po najobľúbenejšie cappuccino je našou prioritou. Všetky kávy pripravujeme aj so sójovým mliekom.

Káva Zicaffé

História kávy Zicaffé sa začína datovať v roku 1929, keď Vito Zichittella  – ako milovník a znalec kávy – otvára malý kávový obchod s pražiarňou v meste Marsala v západnej časti Sicílie. Jeho káva sa stala tak obľúbenou, že postupne, už pod značkou Zicaffé, začal expandovať aj do iných miest západnej Sicílie. Od roku 1977 svoju produkciu rozšíril a začal distribuovať svoju kávu nielen celoštátne, ale neskôr aj globálne. Vitova rodina sa už 80 rokov venuje kávovému biznisu a to s rovnakou vášňou, ako mal on. Ich kávové zrná pochádzajú zo Strednej Ameriky a  Indie. I keď je dnes celý proces spracovania kávy vedený softvérom, vždy je však sledovaný aj ľudským dozorom. Dôraz kladú na kvalitné praženie kávových zŕn a správnu kombináciu kávových druhov Arabica a Robusta. Spojenie zručnosti a moderných technológií , starostlivosť o životné prostredie a dynamické riadenie sú spôsoby inovácie v znamení Zicaffé.

Príďte ochutnať našu špecialitku – kávu Cafe Milano!

Denne máme otvorené

Denne vyše spokojných klientov

Stolov je k dispozícii

Otvorené v týždni

Torty a domáce zákusky

Naše torty a koláče pečieme denne priamo v našej prevádzke, preto sú vždy čerstvé a chutné. Používame najlepšie suroviny a čerstvé sezónne ovocie od slovenských pestovateľov. Široká ponuka koláčov podľa receptov starých materí, ale aj najmodernejšie ľahké trendové zákusky bez konzervantov, fosfátov či farbív, presvedčí aj vás, aby ste si dali ku dobrej kávičke skvelý koláčik. Klasickej nutelovej torte alebo karamelovému veterníku odolá málokto. V lete ľahké ovocné dezerty, RAW koláče, bezlepkové zákusky a na jeseň gaštanové a orechové dobroty majú už svojich stálych fanúšikov.
Čítajte ďalej…

Zmrzlina

Taliansku zmrzlinu vyrábame denne priamo v priestoroch kaviarne. Je našou pýchou a pochutnať si na nej môžete po celý rok. Viac ako 12 druhov zmrzliny môžete ochutnať u nás aj v zmrzlinových pohároch, či špeciálnych zmrzlinových koktejloch a kávach alebo si zobrať so sebou domov a užiť si letné chute každý deň. Príjemne sa u nás môžu osviežiť aj tí, ktorí sú citlivý na laktózu. Bezlaktózové sorbety a ovocné zmrzliny z čerstvého ovocia ich určite potešia.
Čítajte ďalej…

Studená kuchyňa

Každá dobrá kaviareň myslí aj na svojich hladných zákazníkov. My sme pre vás pripravili nielen sladké lahôdky, ale aj typické talianske „malé“ jedlá, ktorými môžete zahnať hlad počas dňa. Originálne talianske bruschetty s hruškou, slaninou a syrom Brie alebo červenou repu a kozím syrom vás nenechajú hladnými. Šaláty, panini alebo skvelý quiche koláč môžu byť vašim ľahkým obedom alebo zdravou večerou.
Čítajte ďalej…